Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruszczu Gdańskim

 

Galeria

I miejsce w XVIII Powiatowym Przeglądzie Jasełek
i Widowisk Obrzędowych

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie naszych uczniów: I miejsce w XVIII Powiatowym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Obrzędowych. Gratulacje dla wszystkich wykonawców! Była to wielka wspólna praca, która się opłaca. 28 stycznia 2019 r. w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Można o nas zobaczyć na: http://polnocna.tv
Jeszcze raz gratulujemy uczniom oraz nauczycielom przygotowującym grupę teatralną!

ZOBACZ ZDJĘCIA


Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości
w SP nr 1

100 lat temu Polska odzyskała niepodległość! W naszej szkole świętowaliśmy to wydarzenie przez wiele dni. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców to nie było tylko zwyczajne świętowanie. Co tu dużo mówić, taka rocznica wymaga wiele pracy i wielu gotowych do pracy rąk. Tak też było i u nas! Oczywiście był apel, odśpiewanie hymnu, rozdanie nagród z konkursów. Wszystkie klasy naszej szkoły świętowały w swoim gronie na godzinach wychowawczych. Były prezentacje multimedialne, konkursy wiedzy o Niepodległej, piękne dekoracje, robienie kokard narodowych i biało czerwone ciasta upieczone przez mamy i uczniów oraz nauczycieli. Było wyjście do Biblioteki Miejskiej na lekcję dotyczącą setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były konkursy historyczne, informatyczne i inne, w których nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca. Powstały tematyczne gazetki dzięki pracy naszych wspaniałych nauczycieli. Były zajęcia z kodowania o tematyce związanej z obchodami stulecia, tworzyliśmy kontury Polski, śpiewaliśmy hymn - i najważniejsze - współpracowaliśmy. Było pięknie i uroczyście!

ZOBACZ ZDJĘCIA


Warsztaty językowe z Kolumbijczykami

W dniach 22-25 października w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez wolontariuszy z Kolumbii. Uczniowie uczestniczyli w różnych zabawach interaktywnych oraz prezentacjach, które miały na celu pogłębienie wiedzy o Kolumbii i poszerzenie słownictwa z języka hiszpańskiego oraz zdobycie pewności siebie w posługiwaniu się tym językiem.
Bawiliśmy się świetnie przy akompaniamencie gitary śpiewajac piosenki hiszpańskie i kolumbijskie. W środę 24 października odbyło się wspólne zwiedzanie Gdańska w językach angielskim i hiszpańskim.

Organizatorzy: P. Aleksandra Bonino, P. Ewelina Jońca-Perez i P. Agnieszka Orzłowska.

ZOBACZ ZDJĘCIA


XII Targi szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 23 kwietnia w godz. 10.20 – 12.00 w Hali Sportowo – Widowiskowej naszej szkoły odbyły się XII Targi Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów naszego gimnazjum. Pani dyrektor Marzena Miś uroczyście rozpoczęła Targi i przedstawiła wszystkich uczestników. Następnie uczniowie klas III gimnazjalnych zapoznali się z ofertami szkół oraz rozmawiali z ich przedstawicielami, wśród których sporo było naszych absolwentów. Część uczniów skorzystała także z możliwości rozmowy z doradcami zawodowymi (z Młodzieżowego Centrum Kariery i Powiatowym Doradcą Zawodowym p. Katarzyną Chojecką). Także klasy II gimnazjalne odwiedziły Targi, aby powoli przymierzać się do planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i wstępnie rozeznać się na rynku szkół ponadgimnazjalnych.
Więcej informacji o targach

ZOBACZ ZDJĘCIA

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr
- wyróżnienie

16 marca 2018 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu nasz uczeń z gimnazjum Bartłomiej Krawisz, kl. 2c odebrał Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Towarzyszyli mu w tym ważnym wydarzeniu uczniowie naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Bartkowi!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Wizyta hiszpańskich uczniów
z Ies Salvador Madariaga z a Coruna

W dniach 01.03 -09.03.2018 gościła w naszej szkole młodzież z nauczycielami z hiszpańskiej szkoły IES Salvador de Madariaga z A Coruna.
Pierwszego dnia hiszpańscy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia we wspólnych lekcjach. Odbyło się również oficjalne powitanie gości przez Dyrekcję naszej szkoły, podczas którego nasi uczniowie przygotowali prezentacje o naszej szkoły, mieście i region. Przez kolejne dni zaprezentowaliśmy gościom rożne atrakcje naszego regionu. Zwiedziliśmy Gdańsk i Westerplaltte. Przeszliśmy morską promenadą z Sopotu do BrzeĽna. Braliśmy udział w warsztatach historyczno- kulturalnych w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Na specjale życzenie naszych gości ostatniego dnia odbyła się nauka jeżdżenia na nartach i snowbordzie w Przywidzu.
Wizyta naszych przyjaciół z Hiszpanii to dla nas świetna okazja do porozumiewania się w językach hiszpańskim i angielskim oraz przełamywania stereotypów.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Organizatorzy:
Ewelina Jońca-Perez i Aleksandra Bonino

XVI Dzień Życzliwości pod hasłem:
"Życzliwi żyją dłużej!"

Tradycyjnie, w ostatni dzień przed feriami zimowymi, podsumowaliśmy nie tylko nasze wyniki w nauce, ale także cieszyliśmy się z naszych wspólnych działań, które budują dobrą atmosferę panującą w naszej szkole. W naszej szkole życzliwość trwa przez cały rok. Uczniowie biorą udział w różnych akcjach, aby okazywać swoją życzliwość innym.
Czytaj więcej

ZOBACZ ZDJĘCIA

Gimnazjaliści na zajęciach języka niemieckiego
na Uniwersytecie Gdańskim

W grudniu uczniowie klasy 3a wraz z nauczycielką języka niemieckiego p. M. Wyrzykowską i wychowawcą p. A. Maj-Cieślak uczestniczyli w warsztatach językowych na wydziale Neofilologii UG. Studenci germanistyki przygotowali na tę okazję stacje świąteczne. Uczniowie rozwiązywali przy różnych stanowiskach krzyżówki, łamigłówki leksykalne, zadania gramatyczne, puzzle. Mieli przy tym okazję trenować wszystkie sprawności językowe. Ćwiczenia sprawiły im dużo radości, bo były przygotowane w niekonwencjonalnej formie i wszystkie dotyczyły tematyki bożonarodzeniowej. Gimnazjaliści pracowali indywidualnie i w parach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali znaną niemiecką piosenkę "O Tannenbaum".
Uczniowie czekają na kolejne spotkanie, tym razem z okazji Wielkanocy. A zatem.... do zobaczenia wiosną!

ZOBACZ ZDJĘCIA

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 29 września 2017 roku odbył się w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W matematycznych zabawach wzięły udział klasy 4A, 4B, 4C - 67 osób. Na początku każdy uczeń wylosował los z pięcioma trudnymi przypadkami tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania, uzyskali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Każda klasa zmagała się również w rozgrywkach drużynowych i rozwiązywała zagadki matematyczne z tabliczką mnożenia.
Tego dnia lekcja matematyki zmieniła się w ciekawą, wesołą i pożyteczną zabawę.

ZOBACZ ZDJĘCIA

XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 27 kwietnia w godz. 10.20 - 12.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej naszej szkoły odbyły się XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów naszego gimnazjum.

Pani dyrektor Marzena Miś uroczyście rozpoczęła Targi i przedstawiła wszystkich uczestników. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertami szkół oraz rozmawiali z ich przedstawicielami, wśród których było sporo naszych absolwentów. Część uczniów skorzystała także z możliwości rozmowy z doradcami zawodowymi (z Centrum Rozwoju Talentów, Młodzieżowego Centrum Kariery, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej czy Powiatowym Doradcą Zawodowym p. Katarzyną Chojecką) i wypełniło różne testy w kierunku predyspozycji zawodowych. Młodzież mogła także porozmawiać z przedstawicielami firm i dowiedzieć się, czego od nich oczekują przyszli pracodawcy oraz jak można zdobyć praktyki/staże.

Także klasy II gimnazjum odwiedziły Targi, aby powoli przymierzać się do planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i wstępnie rozeznać się na rynku szkół ponadgimnazjalnych.

Targi stanowią od lat atrakcyjną ofertą naszego gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego i są cennym doświadczeniem, które Jedynka jako jedyne pruszczańskie gimnazjum zapewnia swoim uczniom.

ZOBACZ ZDJĘCIA